Škoda Superb – po raz pierwszy jako hybryda – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Škoda Superb – po raz pierwszy jako hybryda

Odkąd połowie lat 30. XX w. Škoda wprowadziła limuzynę 640 Superb, przeszła ona sporo zmian. Pierwsza generacja modelu zadebiutowała w 2001 r. i od tego czasu powstały jego trzy wersje. Na tym jednak nie koniec rewolucyjnych zmian proponowanych przez markę. Już w tym miesiącu możemy spodziewać się zupełnie nowej odsłony hybrydowej Škody Superb. 26 maja w Bratysławie flagowa limuzyna będzie miała swoja premierę przy okazji finału hokejowych mistrzostw świata, których głównym sponsorem od 1993 r. jest właśnie Škoda. Na czym będą polegały zmiany?

Odświeżony wygląd

Karoseria nowej wersji modelu zostanie odmłodzona. Modyfikacje będą polegały na wprowadzeniu nowych, wyrazistych reflektorów LED oraz na przekształceniu świateł przeciwmgielnych umieszczonych w ostro wyciętym zderzaku. Zmianie ulegnie szeroka atrapa chłodnicy, nadająca Superbowi drapieżnego charakteru. Na nowo zaprojektowana została ponadto klapa bagażnika, na której, zamiast charakterystycznego logo marki, pojawi się duży napis “Škoda”, podobnie jak w najnowszej Scali (pisaliśmy już o niej wcześniej). 

https://blog.skoda-grupa-cichy.pl/index.php/2019/04/26/premierowy-egzemplarz-scali-juz-w-naszym-salonie/

Pierwsza hybryda w rodzinie Škody

O ile wygląd i estetyka Škody Superb są dość zachowawcze i wpisują się w dotychczasowy design marki, o tyle prawdziwą rewolucję przyniesie to, co kryje się pod maską. Zmodernizowany i uszyty na miarę XXI w. model to wersja hybrydowa typu plug-in. Będzie go zatem można ładować przy użyciu wtyczki podłączonej do prądu z sieci elektrycznej. Nowy model Škody daje możliwość ładowania pojazdu tak przez noc w domu, jak i ekspresowo, w szybkich publicznych stacjach.

 

 

Moc tkwi we wnętrzu

Pod maską znajduje się układ dwóch silników: elektryczny o mocy 116 KM i spalinowy zapewniający 156 KM. Moc całego napędu wynosi zatem 218 KM. Superb wyposażony jest także w innowacyjną technologię akumulatorów litowo-jonowych, opracowanych w trosce o najwyższą możliwą gęstość energii. W pełni naładowana bateria o pojemności 13 kWh wystarczy na przejechanie ponad 50 km wyłącznie na prądzie.

Bezkonkurencyjne baterie

Akumulatory litowo-jonowe są tak zaprojektowane, by nie zajmować więcej miejsca, niż zbiornik paliwa. Dzięki temu przestronność wnętrza – zaleta znana z klasycznych aut Škody – została zachowana także w hybrydowym Superbie. Dodatkowym atutem akumulatorów litowo-jonowych jest możliwość podarowania im drugiego życia. Ich recykling związany jest z wysokimi kosztami, jednak nawet po spadku żywotności akumulatora można go przekształcić w urządzenia do magazynowania energii i tym samym przedłużyć jego życie o wiele lat.

 

 

Pierwszy krok w przyszłość

Zmiany klimatyczne, rosnące zanieczyszczenie powietrza i wciąż zaostrzane unijne normy emisji spalin to poważne wyzwania, przed którymi stoją konstruktorzy samochodów. Wiele największych miast ustanowiło strefy niskiej emisji spalin, które mogą spełnić jedynie samochody hybrydowe i w pełni zelektryfikowane. Superb jest pierwszym krokiem Škody w przyszłość motoryzacji, którą jest elektryczność.

To dopiero początek

Superb to flagowy model Škody, dlatego to właśnie on debiutuje jako pierwsza hybryda typu plug-in. Majowa premiera modelu to jednak dopiero początek przygody z elektrycznością. Do końca 2022 r. rodzina Škody będzie obejmować 10 elektrycznych pojazdów z różnych segmentów. 4 z nich, w tym Superb, będą hybrydami, a pozostałych 6 będzie opartych całkowicie o prąd. Według planów, do 2025 r. co czwarty kupowany przez naszych Klientów samochód będzie wyposażony w zelektryfikowany rodzaj napędu.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl