Rajd Szwecji – kolejne trofea dla Škody – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Rajd Szwecji – kolejne trofea dla Škody

Właśnie zakończył się najlepszy sezon rajdowy dla Škody. Marka zapisała na swoim koncie 30 tytułów mistrzowskich, w tym zwycięstwo w cyklach WRC 2 Pro, WRC 2 i RSMP. Ten rok najwyraźniej nie będzie gorszy, ponieważ Škoda wchodzi z kolejnymi sukcesami w nowy sezon. Choć ekipa fabryczna nie wystartowała, to klienci marki znakomicie poradzili sobie w drugiej rozgrywce rundy zimowej.

68 Rally Sweden

Rajd Szwecji budzi u fanów motoryzacji niesamowite emocje. Zwykle rozgrywany jest na śniegu i lodzie, który w połowie lutego skuwa szwedzkie szutry. W tym roku na większości tras organizatorów i uczestników zaskoczyły dodatnie temperatury, deszcz, błoto i przemoczona trawa. Z tego względu zmniejszono liczbę odcinków z 19 do 11. Między 13 a 16 lutego emocji jednak nie brakowało. Wszak była to druga z kolei najważniejsza runda Rajdowych Mistrzostw Świata! Na starcie stanęły drużyny w kategoriach WRC 2, WRC 3 i Junior WRC.

Podium dla klientów Škody

W kategorii WRC 2 na trzecim miejscu uplasowali się Pontus Tidemand i Patrik Barth, którzy stracili zaledwie 37,7 sekund do lidera. W trzeciej najwyższej kategorii rywalizacji (WRC 3) drugie miejsce należało do Emila Lindholma i Mikaela Korhonena, którzy na metę dojechali jedynie 5 sekund po zwycięzcach. Kolejne sześć miejsc w tej klasie należało także do załóg siedzących za kierownicami Škody Fabii R5. Czwarte miejsce zajęli Eerik Pietarinen i Miikka Anttila, piąte Oliver Solberg i Aaron Johnston, a szóste Filip Mareš i Jan Hloušek. Kolejni byli Raul Jeets/Andrus Toom, Michał Sołowow/Maciej Baran oraz Joakim Roman/Alexander Glavsjö Holm.

Wsparcie dla klientów

W Rajdowych Mistrzostwach Świata zespół fabryczny Škoda Motorsport wywalczył tytułu w klasyfikacji kierowców aż cztery razy, rok po roku. W kategorii WRC 2 triumfowali kolejno Esapekka Lappi (2016), Pontus Tidemand (2017) i Jan Kopecky (2018). W ubiegłym roku mistrzem był Kalle Rovanpera (WRC 2 Pro). W sezonie 2019 zespół zdobył łącznie aż 30 tytułów mistrzowskich i tym samym okazał się niekwestionowanym liderem. Po paśmie sukcesów marka stawia przed zespołem Škoda Motorsport nowe wyzwania. Wbrew pogłoskom nie pożegnał się on z mistrzostwami, ale zaczął funkcjonować na nieco innych zasadach. W tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata wszystkie siły skieruje na wsparcie klientów marki, którzy kupili już 320 egzemplarzy Fabii R5. Škoda chce im zapewnić pełne zaangażowanie i pomoc przy serwisie oraz częściach zamiennych.

Zawodnicy wybierają Fabię R5

Łącznie do wyścigu na trasach 68. Rajdu Szwecji zgłosiło się 46 załóg, z których aż 12 wybrało szybki i wściekły model R5. W ubiegłym roku marka wprowadziła nową wersję Ervo, która od razu stała się najbardziej konkurencyjnym samochodem wśród rajdówek. Na trasach Rajdu Szwecji tą najnowszą wersją modelu ścigało się 5 duetów. W klasyfikacji WRC 3 na starcie stanęła Fabia z jedyną polską załogą – Michałem Sołowowem i pilotem Maciejem Baranem. Duet wrócił do ścigania po 5 latach przerwy. Dla trzykrotnego wicemistrza Europy i dwukrotnego wicemistrza Polski 24. miejsce w klasyfikacji generalnej i 8. w kategorii WRC 3 to zatem dopiero rozgrzewka.

Škoda to jeden z czołowych producentów w motorsporcie. Dzięki niezawodnej Fabii R5 i utalentowanym drużynom marka świętuje zwycięstwa na najbardziej wymagających i prestiżowych rajdach na świecie. Dzięki zaangażowaniu marki teraz nawet prywatne zespoły mają szansę na zwycięstwo. Triumfy klientów marki w rundzie zimowej zapowiadają znakomitą passę w tym sezonie mistrzostw. Oby tak dalej!

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl