Podwójne zwycięstwo Škody w plebiscycie Best Cars 2020 – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Podwójne zwycięstwo Škody w plebiscycie Best Cars 2020

Kolejny raz czytelnicy magazynu „Auto motor i sport” wybrali najlepsze samochody roku. Plebiscyt Best Cars 2020 odbywa się w 9 krajach w Europie oraz w Chinach. Biorą w nim udział czytelnicy kilkunastu pism motoryzacyjnych. W tegorocznej edycji głos oddało około 103000 osób. Wystarczyło wskazać swoich faworytów wybierając z 387 modeli, które pogrupowane zostały w jedenastu kategoriach oraz wymyślić hasło reklamujące plebiscyt, by zyskać szansę na nagrodę – Citroena C5 Aircrossa.

Škoda Octavia i Škoda Superb zasiliły tegoroczną listę zwycięzców. 15,4% z łącznej liczby głosów zapewniło Škodzie Octavii tytuł najpopularniejszego samochodu kompaktowego. Škoda Superb zajęła pierwsze miejsce w rankingu samochodów importowanych klasy średniej, dzięki 17,9% oddanych głosów.

Podczas ceremonii wręczania nagród dyrektor generalny Škoda Auto Bernhard Maier powiedział, że jest zachwycony tym podwójnym zwycięstwem, podziękował wszystkim czytelnikom, którzy głosowali na samochody marki Škoda, dodając, że nagrody stanowią doskonałą zachętę do dalszej pracy dla całego zespołu Škody.

Historia Škody Octavii sięga 1959 r. Od tego czasu model ten stał się bestsellerem, ikoną i sercem czeskiej marki. To właśnie on przyczynił się do przekształcenia Škody z regionalnego producenta w lidera na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym. Od wielu lat Škoda Octavia jest numerem jeden, także w Polsce. W 2019 r. sprzedano ponad 20 tys. sztuk tego modelu. Do tej pory Škoda wyprodukowała 7 milionów swojego bestsellera.

Škoda Superb uważana jest za jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych pojazdów w swojej klasie. Po wprowadzonych w zeszłym roku zmianach stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, nowoczesna i przestronna niż kiedykolwiek. Dostępna również jako Superb iV, czyli wersja z napędem hybrydowym plug-in. Do tej pory Škoda wyprodukowała około 1,25 miliona sztuk tego modelu.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl