Bezpieczna podróż samochodem w czasie pandemii koronawirusa – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Bezpieczna podróż samochodem w czasie pandemii koronawirusa

Już prawie cały świat odczuł skutki pandemii koronowirusa. W Polsce i wielu krajach doradza się lub nakazuje pozostanie w domu nawet zdrowym osobom. Co jednak w sytuacji, gdy musimy dotrzeć do pracy, lekarza lub po niezbędne zakupy w aptece czy sklepie spożywczym? Jak nie narazić siebie i innych? Podpowiemy Wam jak zrobić to bezpiecznie podróżując samochodem.

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów

Najlepiej przemieszczać się w pojedynkę. Jeśli zabieracie na pokład pasażera, powinniście zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie wykazuje objawów infekcji górnych dróg oddechowych. Oczywiście sami też powinniście być zdrowi.
Pamiętajcie, że korzystanie z większości maseczek ochronnych (typu chirurgicznego) nie uchroni Was przed zachorowaniem. Jeśli sami jednak wykazujecie objawy infekcji, zmniejszacie ryzyko zarażenia innych.
Dłuższe podróże wiążą się z postojami, dlatego warto mieć ze sobą chusteczki lub płyn do dezynfekcji skóry.

Dezynfekcja powierzchni

Dezynfekcja powierzchni w samochodzie jest niezbędna w okresie większych zachorowań, a szczególnie w obecnej sytuacji. Pamiętajcie o dezynfekcji najczęściej dotykanych powierzchni każdego dnia. Przede wszystkim zwróćcie uwagę na ramy drzwi, zewnętrzne i wewnętrzne klamki, nie wyłączając klamki bagażnika, całą kierownicę ze wszystkimi znajdującymi się na niej przełącznikami oraz dźwignię zmiany biegów. Warto zadbać również o ekran dotykowy, hamulec ręczny, kierunkowskazy, podłokietniki i przyciski sterujące pozycją fotela.

Wiecie już na co zwrócić szczególną uwagę, więc teraz podpowiemy jakie preparaty zastosować najlepiej. Polecamy środki zawierające co najmniej 70% roztwór alkoholu izopropylowego, ściereczki z mikrofibry lub gotowe chusteczki dezynfekujące. Według danych organizacji Consumer Reports do odkażania samochodu nie zaleca się natomiast stosowania chlorowych wybielaczy i wody utlenionej, ponieważ mogą zniszczyć czyszczone powierzchnie. Czyszcząc tapicerkę zachowajcie szczególną ostrożność, aby nie odbarwić materiału. Po zakończonym czyszczeniu nie zapomnijcie pokryć skórzanych powierzchni środkami do ochrony skóry.

Po skończonej pracy nie zapomnijcie o dokładnym przewietrzeniu swojego pojazdu. Wiosna to również moment, kiedy powinniście zadbać o znajdującą się w samochodzie klimatyzację. Możecie samodzielnie skorzystać z zakupionego przez Was zestawu do jej czyszczenia lub odwiedzić stację obsługi. Pamiętajcie, że czysta klimatyzacja to mniejsze ryzyko rozwijania się grzybów chorobotwórczych, bakterii lub wirusów.

Tankowanie bez ryzyka 

Jeżeli chcecie korzystać z samochodu, niezbędne będzie odwiedzenie stacji benzynowej w celu jego zatankowania. Warto napełnić zbiornik do pełna i skorzystać ze znajdujących się przy dystrybutorze rękawiczek jednorazowych lub swoich, o ile wozimy je ze sobą. W obecnej sytuacji najlepiej skorzystać ze stacji samoobsługowej, która oferuje płatność za paliwo poprzez aplikację. Jeżeli będziecie musieli jednak zapłacić przy kasie, zróbcie to w jak najkrótszym czasie, zachowajcie odpowiedni odstęp od znajdujących się wewnątrz osób i zapłaćcie kartą zbliżeniową lub telefonem komórkowym.

Pamiętajcie: Dokładne mycie rąk i dezynfekowanie ich odpowiednim środkiem jest niezbędne po wizycie w miejscu publicznym.

 

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl