Czy rezygnacja z usług autoryzowanej stacji obsługi to dobry wybór? – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Czy rezygnacja z usług autoryzowanej stacji obsługi to dobry wybór?

Trudno zaprzeczyć, że regularne przeglądy samochodu są niezbędne do jego prawidłowego działania. Nowiutkie auto, które dopiero co opuściło salon, jest przeważnie oczkiem w głowie zadowolonego właściciela.

W tym okresie większość kierowców przykładnie dba o swoje maszyny, kierując się zaleceniami zamieszczonymi przez producenta w książce serwisowej. Jednak z biegiem czasu zainteresowanie regularnymi wizytami w serwisie maleje, a przecież to właśnie kilkuletnie, czy też kilkunastoletnie auta potrzebują systematycznych kontroli najbardziej. W okresie gwarancyjnym kierowcy z reguły decydują się na korzystanie z usług autoryzowanych stacji obsługi, jednak później często zaczynają korzystać z tańszych usług serwisowania w nieautoryzowanych warsztatach samochodowych. Są one przeważnie tańsze, ale czy równie dobre? Zobaczmy zatem, jak przedstawia się specyfika autoryzowanych stacji obsługi na przykładzie marki Skoda.

ASO – nowe technologie i wykwalifikowana kadra

Autoryzowane stacje Skody gwarantują najwyższą jakość serwisowania z wykorzystaniem nowoczesnych, wyspecjalizowanych technologii. Niekwestionowaną zaletą ASO jest dostęp do najnowszych aktualizacji oprogramowań, dzięki którym diagnostyka auta przynosi najlepsze efekty, co oczywiście przekłada się na jakość naprawy. Z kolei nieautoryzowane serwisy często nie posiadają dostępu do zaktualizowanych oprogramowań diagnostycznych ze względu na ich wysoką cenę. Sprawia to, że nawet przy świetnych umiejętnościach mechaników problem może zostać błędnie zdiagnozowany, a rezultat naprawy będzie niezadowalający. Pracownicy ASO Skoda bezpośrednio współpracują z producentem, który najlepiej orientuje się we wszystkich technicznych zawiłościach budowy i funkcjonowania swoich samochodów.

Mechanicy w serwisach nieautoryzowanych często posiadają szeroką wiedzę i umiejętności, pozwalające na naprawę różnych marek i modeli samochodów, jednak tylko w ASO mamy zagwarantowane usługi pracowników wyspecjalizowanych w diagnostyce i rozwiązywaniu problemów związanych z konkretnymi modelami Skody. Precyzyjna specjalizacja pozwala na doskonałe obeznanie w temacie, szeroki zasób wiedzy i umiejętności praktyczne związane zarówno z diagnostyką problemów, jak i naprawami usterek. Pracownicy serwisu Skody przechodzą liczne szkolenia, po których zobligowani są do zdania egzaminów. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że ich samochód trafi w ręce profesjonalistów. Wyśrubowane normy, które producent narzuca autoryzowanym serwisom przekładają się na wysoką jakość usług.

Czy serwis Skody u autoryzowanego partnera jest drogi?

Według obiegowej opinii usługi w warsztatach nieautoryzowanych są znacznie tańsze niż te świadczone w ASO. Jednak w tych drugich klienci mają możliwość korzystania z ujednoliconych cen, a co za tym idzie – licznych promocji i zniżek na usługi oraz części samochodowe. Autoryzowane salony Skody w Poznaniu, a także inne salony na terenie Polski oferują m. in. sprzedaż opon z szerokim ubezpieczeniem na 36 miesięcy, dzięki któremu koszty wynikające z ewentualnego uszkodzenia kół zostaną zminimalizowane. W przystępnej cenie można wymienić choćby klocki hamulcowe lub olej silnikowy. Podczas obliczania kosztów naprawy samochodu nie należy zapominać o tym, że części zamienne wykorzystywane w ASO Skody są polecane przez producenta i przeznaczone specjalnie do konkretnych modeli aut. Dzięki temu charakteryzują się długą trwałością i można mieć pewność, że nie będą wymagały szybkiej wymiany. Wykorzystanie oryginalnych części pozwala na zaoszczędzenie czasu i nerwów – porządnie wykonana usługa daje gwarancję długiej żywotności zamienników.

Możliwość utraty gwarancji

Zgodnie z przepisami unijnymi gwarancja na samochód nie zostaje utracona, gdy przeglądu czy też naprawy dokonuje serwis nieautoryzowany. Naprawy muszą być jednak dokonywane zgodnie z zaleceniami producenta, bowiem w przeciwnym razie samochód może zostać narażony na usterki powstałe w wyniku nieprawidłowego serwisowania. Nie jest to korzystne ani dla producenta, ani tym bardziej dla właściciela pojazdu. Najlepiej udać się więc do mechanika, którego umiejętności jesteśmy pewni lub odwiedzić serwisanta Skody, który będzie zobligowany do postępowania zgodnie z wytycznymi producenta.

Skoda na rynku wtórnym

Regularne przeglądy znacznie podwyższają wartość samochodu, który przeznaczony jest do odsprzedaży. Choć auto może sprawować się świetnie zarówno po wizytach w ASO, jak i punktach nieautoryzowanych, te pierwsze takie jak np. serwis Skody w Poznaniu, gwarantują większe zaufanie przyszłych nabywców, co bezpośrednio przekłada się na wartość pojazdu. Naprawy i serwisowanie u autoryzowanych partnerów Skody można więc śmiało traktować jako inwestycję, która w przyszłości zaowocuje korzystną transakcją odsprzedaży auta.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Regularne przeglądy w ASO i naprawy z wykorzystaniem autoryzowanych części Skody zapewniają wysokie bezpieczeństwo zarówno podczas krótszych, jak i dłuższych podróży. Szczególnie w przypadku tych drugich warto być pewnym, że samochód działa dobrze i nie zaskoczy nas nagłą awarią w najmniej sprzyjającym momencie. Na swoim życiu lub zdrowiu nie warto oszczędzać, dlatego wybór autoryzowanego partnera nawet po okresie gwarancji jest dobrą decyzją, przynoszącą wymierne korzyści w postaci sprawnego samochodu, na którym zawsze możemy polegać.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl