Mówił o niej cały świat! Skoda Fabia R5 gościem naszego salonu – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Mówił o niej cały świat! Skoda Fabia R5 gościem naszego salonu

Od 2015 roku Skoda Fabia podbija rajdowe trasy na całym świecie, zdobywając różnorakie tytuły. Najważniejszy z  nich to tytuł mistrzowski WRC 2. Skoda postanowiła upamiętnić swoje sukcesy w Rajdowych Mistrzostwach Świata i właśnie dlatego do sprzedaży trafiła wyjątkowa, limitowana edycja popularnej Fabii.

Model R5 wyposażony jest w silnik o pojemności 1,4 litra i mocy 125 koni mechanicznych – dzięki temu jest to najszybsza Fabia na rynku – do “setki” rozpędza się w 8,8 sekund, a jej maksymalna prędkość to 203 km/h. Powstało zaledwie 1300 egzemplarzy tego auta, część z nich trafiła również do sprzedaży na terenie Polski. Nasz kraj znalazł się dzięki temu w zaszczytnym gronie takich państw jak Czechy, Niemcy czy też Francja. Nowa wersja Fabii pojawiła się również w naszym salonie.

Dzięki temu mogliśmy nagrać specjalny film, który ukazuje najważniejsze detale tego sportowego modelu.

Wyjątkowość R5 to nie tylko silnik, ale również wygląd. Konfiguracja kolorystyczna tej Fabii nawiązuje bezpośrednio do barw modelu rajdowego: auto występuje wyłącznie w odcieniu lakieru Candy White z czarnym dachem. Wyraźnie wyróżniają się wyjątkowe obręcze kół SAVIO, które są dostępne w kolorach zielonym, białym oraz czarnym. Auto sygnowane jest specjalnym okolicznościowym emblematem – wieńcem laurowym wewnątrz, którego znajduje się napis WRC2 i data upamiętniająca zwycięstwo w zawodach.

Warto zwrócić uwagę także na wyposażenie modelu, które zdecydowanie uprzyjemni korzystanie z auta: sportowe zawieszenie, fotele oraz kierownica, system multimedialny AMUNDSEN, tempomat, kamera cofania i czujniki parkowania.

Sportowa atmosfera, klimat auta klasy wyższej, a do tego zwrotność i wszędobylskość – to główne cechy Skody Fabii R5. Ta ściśle limitowana wersja pozwala poczuć się podczas codziennej jazdy tak, jakbyśmy pokonywali rajdowy odcinek specjalny, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i miejskiego charakteru. Nic więc dziwnego, że o tym wyjątkowym modelu pisały media motoryzacyjne na całym świecie.

Szczegółowy cennik modelu można znaleźć tutaj. My zdecydowanie polecamy ten wóz wszystkim miłośnikom wyścigów, którzy chcą posiadać cząstkę rajdowej historii w swoim garażu. No i oczywiście radzimy się spieszyć z zakupem, ponieważ wspomnianych modeli jest z dnia na dzień coraz mniej, a Skoda Fabia sama aż rwie się do wyjazdu z salonu…

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl