Jak Skoda dba o bezpieczeństwo, czyli słów kilka o systemach bezpieczeństwa – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Jak Skoda dba o bezpieczeństwo, czyli słów kilka o systemach bezpieczeństwa

Z okazji przypadającego w sierpniu Dnia Bezpiecznego Kierowcy chcemy Wam przybliżyć kilka systemów bezpieczeństwa opracowanych przez Skodę.  Warto nadmienić, że aż 5 modeli, które wyprodukowała czeska marka uzyskało najwyższą ocenę bezpieczeństwa w testach Euro NCAP (przeprowadzanych przez niezależną europejską organizację). 

Poniżej opisujemy systemy bezpieczeństwa wspólne dla większości modeli samochodów marki Skoda. Przekonaj się, w jak wielu sprawach Twój samochód pomaga Ci każdego dnia.

Czujnik parkowania

Niekiedy trudno jest nam dostrzec na parkingu lub w ciasnej uliczce, czy aby na pewno możemy jeszcze trochę cofnąć. Czujnik ultradźwiękowy sygnalizuje odległość od obiektu znajdującego się za naszym autem i informuje kierującego o przeszkodzie nie tylko za pomocą sygnału dźwiękowego, ale również poprzez komunikat na wyświetlaczu.

Funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy

Podczas jazdy z prędkością większą niż 65 km/h, czujnik kontroluje zachowanie kierowcy, w szczególności zwracając uwagę na ruchy kierownicą. W sytuacji, gdy kierujący gwałtownie dokona korekty toru jazdy, system ostrzeże o zmęczeniu i zaleci postój.

Asystent świateł

Dzięki specjalnej kamerze odpowiedni czujnik włączy światła oraz dopasuje intensywność ich świecenia w zależności od panujących warunków – czynnikami, które mają wpływ na jasność świecenia są między innymi oświetlenie ulic, natężenie dziennego światła czy też auta jadące z naprzeciwka. W ten sposób kierowca ma pewność, że widzi wszystko, jednocześnie nie oślepiając innych użytkowników drogi.

Czujnik martwego pola

Mimo że możemy się starać, nie jesteśmy w stanie zobaczyć niektórych samochodów na drodze. Czujnik martwego pola wykrywa auta znajdujące się w miejscach niewidocznych w lusterkach i za pomocą specjalnego symbolu LED poinformuje kierowcę o pojazdach, które są w pobliżu.

Rozpoznawanie znaków drogowych

Na niektórych polskich drogach jest tak wiele znaków, że niekiedy ciężko jest je wszystkie wyłapać. Specjalny system monitorujący sprawdzi odcinek najbliższych 50 metrów, po czym wyświetli ewentualne znaki na wyświetlaczu Maxi-DOT lub COLUMBUS.

Ochrona pieszych

Nigdy nie wiemy, kiedy ktoś nam przez przypadek wejdzie na drogę. Dzięki specjalnemu radarowi możemy uniknąć kolizji – gdy auto porusza się z prędkością między 10 a 60 km/h, system monitoruje sytuację na drodze i w razie wykrycia pieszych znajdujących się w pobliżu, minimalizuje prędkość samochodu.

Asystent jazdy w korku

Przy jeździe z prędkością mniejszą niż 60 km/h, samochód sam utrzyma odpowiedni pas ruchu. Włączając dodatkowo aktywny tempomat, pojazd będzie przyspieszać i hamować automatycznie, za punkt odniesienia biorąc auto znajdujące się z przodu.

Podgląd otoczenia

Dzięki czterem szerokokątnym kamerom, kierowca może na wyświetlaczu systemu pokładowego zobaczyć obraz w widoku 360 stopni. Możliwe jest również włączenie widoku z lotu ptaka 3D.

To zaledwie część wszystkich systemów, które dbają o Ciebie i Twoich najbliższych. Przekonaj się sam, jak wiele ma Tobie do zaoferowania Skoda.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl