Wizja przyszłości – elektryczne modele Skody – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Wizja przyszłości – elektryczne modele Skody

Samochody z napędem elektrycznym to już nie jest odległa projekcja wymysłów projektantów, lecz wizja coraz bliższa naszej rzeczywistości. Jak ten temat wygląda w przypadku Skody?

Auta elektryczne pojawiają się w planach Skody na najbliższą przyszłość. Vision E, Vision X, Vision RS, elektryczne wcielenia Superba i Citigo – to zaledwie część z planowanych dziesięciu elektrycznych modeli, które mają znaleźć się w ofercie marki do 2025 roku. Pierwsze z nich – wspomniane wyżej Citigo i Superb – powinny pojawić się w sprzedaży już w 2019 roku.

Vision E

Ten model jawi się jako najbardziej innowacyjny i odmienny od wszystkich dotychczasowych aut Skody. Wprawdzie widać w nim elementy dobrze znane z ostatnich projektów marki, jednak odważnie poprowadzone linie, futurystyczny kokpit, wykorzystanie do maksimum przestrzeni wnętrza sprawiają, że to będzie krok milowy, jeśli chodzi o postrzeganie Skody pośród innych marek motoryzacyjnych.


Skoda Vision X

Mimo swojego odważnego wyglądu, jest spójnym przejściem od dotychczasowych SUV-ów marki – Kodiaqa i Karoqa – w kierunku aut o napędzie hybrydowym. Napęd na cztery koła, zasięg nawet do 650 kilometrów, prędkość maksymalna wynosząca 200 km/h, bagażnik o pojemności 380 litrów – to tylko kilka liczb i konkretów, które wiadomo na temat tego modelu. Nie zmienia to faktu, że już w przyszłym roku seryjne wcielenie Skody Vision X powinno trafić do produkcji. 


Vision RS

Jest najmłodszym modelem z zapowiadanej elektrycznej rodziny Skody. Prawdopodobnie będzie on następcą dobrze znanej polskim kierowcom Skody Rapid. Będący hybrydą plug-in Vision RS w wersji seryjnej oficjalnie zadebiutuje 6 grudnia tego roku. Wykorzystanie włókna węglowego, platformy MQB A0, dobrze znanej z VW Polo oraz VW T-Roca, a także przepiękny biały lakier to elementy, które zdecydowanie wyróżniają Vision RS od innych samochodów koncepcyjnych Skody. Tym bardziej ciekawi nas ostateczna wersja drogowa tego auta, gdyż niedawna premiera projektu na targach motoryzacyjnych w Paryżu była niezwykle gorąco komentowana przez media.


Nie da się ukryć, że elektryczna ofensywa Skody odbije się szerokim echem w motoryzacyjnym świecie. Coraz więcej firm stawia na auta z napędem elektrycznym, widząc w nich przyszłościowe rozwiązanie. Futurystyczny design Skody w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi może sprawić, że grono dotychczasowych fanów marki w najbliższym czasie zdecydowanie się powiększy. Patrząc na prototypy w postaci Vision RS, Vision X i Vision E mamy nadzieję, że równie szybko powiększy się gama modelowa marki o seryjne wcielenia tych wozów!

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl