Zmiana opon – zobacz jak robimy to w naszym serwisie! – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Zmiana opon – zobacz jak robimy to w naszym serwisie!

Zima coraz bliżej – jedną z rzeczy, o których nie możemy zapomnieć, jest zmiana opon na zimowe. To jeden z warunków naszego bezpieczeństwa na drodze, gdy aura ulegnie zmianie.

Póki jeszcze trwa jesień, jest deszczowo, a temperatury są dodatnie, warto jeździć na oponach letnich, które znacznie lepiej radzą sobie na mokrej nawierzchni. Gdy jednak pojawią się przymrozki, szadź, gołoledź i opady śniegu, nie ma co ryzykować – wtedy jazda na oponach zimowych jest konieczna.

Zmieniając opony dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz sezonem zimowym – niekiedy zapominamy o tym, aby sprawdzić, czy ogumienie naszego samochodu w dalszym ciągu nadaje się do jazdy. Ich wiek oraz to, jak głęboki jest bieżnik, to dwie najważniejsze cechy opon, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Według przepisów opony – zarówno letnie, jak i zimowe – trzeba wymienić, gdy poziom zużycia bieżnika wyniesie 1,6 milimetra, jednak my zalecamy wymianę przy głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry w przypadku zimówek oraz 3 milimetry w przypadku opon letnich.

Jeśli chodzi o wiek opon, to zaleca się, aby nie przekraczać ich użytkowania przez okres dłuższy niż 5 laty od momentu produkcji. Mieszanka, z której wytworzone są opony, z biegiem lat zmienia swoje właściwości, co wyraźnie wpływa na długość drogi hamowania czy też przyczepność na różnego rodzaju nawierzchni. Dobrze jest również wymienić ogumienie, jeśli opony przejechały już od 30 do 50 tysięcy kilometrów.

Wszystkich, którzy chcą zmienić ogumienie w swoim aucie, zapraszamy do naszego salonu: posiadamy montażownicę bezłyżkową HUNTER VAS 6230 BE, która pozwala na szybką zmianę opon, a także na symulację drogowego obciążenia koła. Zachęcamy do obejrzenia filmiku, w którym prezentujemy działanie montażownicy 😉

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl