Skodowe premiery 2018 – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Skodowe premiery 2018

Skoda nie jest cichym obserwatorem tego, co dzieje się na rynku motoryzacyjnym – stopniowo wprowadza do gry coraz to nowsze modele.

Najważniejszym i najgłośniejszym wydarzeniem, jeśli chodzi o rozbudowę gamy modelowej Skody, była oczywiście premiera Skody Scali oraz przedstawienie modelu koncepcyjnego Vision RS, na którym wspomniana Scala bazowała. To ulepszenie dobrze znanego Rapida, dopasowanie go do potrzeb rynku oraz segmentu aut kompaktowych, w którym będzie walczyć ze swoimi konkurentami. Krytycy i dziennikarze są zgodni: to zdecydowanie przełomowy model, jeśli chodzi o obecną ofertę marki. Nigdy wcześniej Skoda nie pokazywała w tak dobitny sposób, że trzyma rękę na pulsie, a co za tym idzie, że chce zdobyć jeszcze więcej klientów, łącząc bardzo dobrą jakość z sensownymi cenami.

Skoda Scala

Wspomnieliśmy o koncepcie Vision RS, ale to nie był jedyny wóz koncepcyjny, który marka zaprezentowała w roku 2018. Na targach motoryzacyjnych na całym świecie można było zobaczyć modele Vision X oraz Vision E – dwie różne wizje przyszłościowych SUV-ów, które w porównaniu z tym, co obecnie jest dostępne na rynku, jawią się jak wozy z odległej przyszłości. Po tym, jak niewiele różniło Vision RS od Scali, można powiedzieć, że najbliższe lata dla Skody mogą być niezwykle ciekawe i ekscytujące. Konceptem wartym uwagi jest także Skoda Sunroq – stworzona przez studentów wizja Karoqa w formie… kabrioletu.

Skoda Vision RS

Oprócz prezentacji zupełnie nowych aut, widzieliśmy też nowe wersje i wcielenia dobrze znanych wozów. Kodiaq otrzymał dwa premierowe warianty: usportowionego RS-a, będącego najszybszym wozem w swojej klasie, oraz coupe GT, dostępne wyłącznie na rynku chińskim. Do tego w ramach uzupełnienia gamy uterenowionych aut, specjalny pakiet przygotowano dla Skody Fabii, która w wersji Combi Scoutline nie powinna się bać zjechać z asfaltu. Podobny pakiet otrzymał także Karoq – Karoq Scout oferuje dodatkowe możliwości w SUV-ie, który i bez tego całkiem dobrze radzi sobie poza utwardzonymi drogami.

Skoda Kodiaq RS

Mamy nadzieję, że ten niezwykle ciekawy rok 2018 to tylko preludium do tego, jaki będzie dla Skody rok 2019 – ponoć niebawem światło dzienne mają ujrzeć kolejne wersje Octavii i Superba. Ile w tym prawdy? Przekonamy się o tym już w przyszłym roku!

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl