Złota kierownica dla Skody Kamiq – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Złota kierownica dla Skody Kamiq

Złote kierownice 2019 zostały przyznane. Magazyny branżowe “Auto Bild” i “Bild am Sonntag” ogłosiły w listopadzie swoich faworytów. To właśnie Škoda Kamiq zdobył jedną z najbardziej pożądanych nagród motoryzacyjnych w Europie!

Poznaj Škodę Kamiq

Kamiq to nowy, trzeci z kolei miejski SUV Škody. Jego premiera miała miejsce w marcu 2019 r. w Genewie. Kamiq łączy w sobie najlepsze cechy marki: wyjątkową przestronność wnętrza, charakterystyczny wyrazisty design, solidność i bezpretensjonalną elegancję. Zalety SUV-a tzn. podwyższone zawieszenie pogodził ze zwinnością kompaktowego, miejskiego pojazdu. Do tego wyposażony został w praktyczne, inteligentne i innowacyjne technologie. Wszystko to sprawia, że Kamiq wyznacza standardy i dostosowuje się do indywidualnych potrzeb kierowcy.

SUV-y marki Škoda odnoszą na rynkach europejskich niesamowite sukcesy. Do szybko rozwijającego się segmentu miejskich SUV-ów marka weszła pewnym krokiem. Najpierw w 2016 r. w Berlinie premierę miał Kodiaq, który do salonów motoryzacyjnych trafił rok później. Był to pierwszy duży SUV w rodzinie Škody. Następnie pod koniec 2017 roku debiutował Karoq, który od razu zanotował imponujący debiut rynkowy. To właśnie Kodiaq wygrał Złotą kierownicę w kategorii SUV-ów w 2016 r., a już rok później trofeum w kategorii “małe SUV-y” zostało przyznane Karoqowi. W tym roku nie mogło być zatem inaczej, bo Kamiq wywodzi się z rodziny, która od kilku lat święci triumfy w motoryzacji. Tegoroczna nagroda dla Kamiqa pokazuje, że wszystkie trzy SUV-y Škody to najatrakcyjniejsza oferta na rynku.

Walka o Złotą kierownicę

Złota kierownica to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych, w którym co roku przyznawane są nagrody dla najlepszych aut. Konkurs organizowany jest od 1976 r. z inicjatywy niemieckiego pisma “Bild am Sonntag”, a od 2009 r. także “Auto Bild”. Nagrody w plebiscycie przyznają czytelnicy oraz jury składające się z ekspertów motoryzacyjnych. Trofea to bardzo ważne wyróżnienia dla samochodów, które na rynek wchodzą w danym roku. Kandydatów do nagrody nominują redaktorzy naczelni 20 tytułów pism motoryzacyjnych z grupy “Auto Bild”. W 2019 r. o trofea walczyło 58 nowych modeli, które zostały wypuszczone na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Złota Kierownica dla Škody Kamiq

W tym roku wszystkie zgłoszone do plebiscytu samochody pogrupowano na 11 kategorii. Kamiq wygrał w jednej z nich. To redaktorzy testowi “Auto Bild” byli odpowiedzialni za wyłonienie zwycięzcy w kategorii “Najlepszy samochód za mniej niż 25 tys. euro”. Jakie cechy auta brali pod uwagę? Przede wszystkim cenę podstawową, standardowe wyposażenie, gwarancję i polisę, a także obsługę klienta. Zgodnie uznali, że najlepszą ofertę w tej kategorii prezentował Kamiq. Docenili ponadto jego przestronne wnętrze, solidne, wysokiej jakości wykonanie i najlepszy stosunek wydajności do ceny. Złotą kierownicę dla Škody Kamiq, podczas listopadowej gali w berlińskim wydawnictwie Axel Springer, odebrał Christian Strube, członek zarządu Škoda Auto ds. rozwoju technicznego.

  

Odkąd cztery lata temu Škoda rozpoczęła ofensywę w segmencie SUV-ów, zdążyła zaproponować klientom już trzy modele: Kodiaq, Karoq oraz Kamiq. Każdy z nich zdobył jedną z najbardziej prestiżowych nagród branżowych – Złotą kierownicę. Dla marki to najlepsze wyróżnienie, a dla Klientów to niezbity dowód, że SUV-y Škody są najlepszym motoryzacyjnym wyborem.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl