Przydatne akcesoria zimowe – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Przydatne akcesoria zimowe

Śliska nawierzchnia, opady śniegu, sól na drogach i ukryte pod lodem dziury – to wszystko czyha na nas zimą. To najtrudniejsza pora roku dla kierowców i samochodów. Zimę można jednak łatwo przetrwać dzięki przydatnym akcesoriom. Przedstawiamy te, które każdy kierowca powinien mieć w swoim aucie.

Kosmetyki samochodowe

Jeszcze przed nastaniem zimy należy zaopatrzyć swój samochód w zimowy płyn do spryskiwaczy – najlepiej taki, który dokładnie usuwa brud i nie pozostawia smug. Trzeba także pamiętać, że uruchomienie silnika w terenie zabudowanym i włączenie nawiewów na szyby jest karane mandatem. Dlatego znacznie bezpieczniejszy będzie płyn rozmrażający do szyb, który błyskawicznie usunie lód i zapobiegnie ponownemu oszronieniu podczas jazdy. Jego dodatkową zaletą jest pewność, że nie porysujemy szyb i nie uszkodzimy gumowych elementów. Jeśli jednak wolimy tradycyjne rozwiązania, to zawsze można postawić na klasyczną skrobaczkę. Ważne jednak, by była dobrej jakości. W samochodzie warto trzymać ponadto miotełkę, która szybko usunie śnieg z nadwozia.

  

Opony zimowe

Wymiana opon przed sezonem zimowym to absolutna konieczność. Zimowe ogumienie jest wykonane ze specjalnej mieszanki przystosowanej do niskich temperatur, dzięki czemu zapewnia maksimum bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom ruchu drogowego. Opony najlepiej kupować w komplecie, by wszystkie były tak samo sprawne. Po wymianie warto je przechowywać w specjalnych pokrowcach, które zabezpieczają koła i ułatwiają ich przenoszenie.

Samochodem w góry

Jeśli zimą planujemy wyprawę w góry koniecznie zabierzmy ze sobą solidne łańcuchy śniegowe do opon. Najważniejsze jest, by łatwo się je zakładało, ponieważ skomplikowany montaż w mroźnych warunkach może być bardzo uciążliwy. Zimy w górach nie powinniśmy się jednak bać, bo jest to najlepszy czas na uprawianie sportów zimowych. Narty i deskę snowboardową bez trudu można przewieźć w taki sposób, by nie zagrażały innym. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest transport sprzętu zimowego na dachu. Jeśli wybierzemy takie rozwiązanie, to przyda się nam kufer dachowy lub uchwyty do nart i desek mocowany do belek nośnych bagażnika dachowego. Jeśli jednak wolimy przewozić sprzęt zimowy w kabinie, to nieodzowny będzie pokrowiec, który pozwoli nam utrzymać wnętrze w czystości. Niezwykle istotne jest, by stabilnie umieścić go w kabinie. Wybierajmy więc pokrowce mocowane do pasów bezpieczeństwa.

Pozostałe zimowe akcesoria

Choć dywaniki welurowe wyglądają bardzo elegancko, to zimą się nie sprawdzą. Przepuszczają wodę zawartą w śniegu i błocie, która spowoduje parowanie szyb od środka. Dlatego warto zainwestować w dywaniki gumowe, które pozwolą nam szybko pozbyć sie brudnej cieczy i wszystkich zanieczyszczeń. Świetnie sprawdzą się także gumowe wykładziny do bagażników. Jeśli mamy stare lub zniszczone wycieraczki, to warto zainwestować w nowe. Sfatygowane pióra pozostawią rozmazania na powierzchni szyby i znacząco pogorszą widoczność, a co za tym idzie komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Przy dużym śniegu, szczególnie w górach, przydadzą się ponadto nieprzemakalne rękawice, składana łopata i trapy do podkładania pod koła. Oprócz tego zapakujmy także latarkę, bo zimą zmrok zapada bardzo szybko.

 

Choć zima nas nie rozpieszcza, to dzięki akcesoriom możemy dogodzić sobie i naszym samochodom. Powyższe akcesoria zapewnią nam w czasie zimowych miesięcy bezpieczeństwo i spokój. Znajdzie się także coś dla kierowców, którzy kochają swoje Škody: firmowe kubki termiczne oraz ciepłe i twarzowe czapki z logiem ulubionej marki.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl